Aktuální informace

KŘEHKÁ KRÁSA 2022

Svaz výrobců skla a bižuterie pořádá v termínu od 4. – 7. srpna 2022 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou již jedenáctý ročník prodejní výstavy Křehká krása.

KVŮLI DRAHÝM ENERGIÍM HROZÍ ZAVÍRÁNÍ SKLÁREN

„Stát by měl na přechodnou dobu pomoci firmám, které nemohou promítnout abnormální zdražení energií do cen svých výrobků a neměl by jenom přihlížet,“ říká Petr Mazzolini, ředitel zpracovatelských firem AGC pro střední Evropu a prezident Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.

Dopis ministrovi průmyslu: Hrozby přerušení a ceny plynu

V rámci dlouhodobých aktivit Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR, jako energeticky náročného odvětví, zaslal její prezident Ing. Petr Mazzolini dne 31. 3. 2022 dopis ministrovi průmyslu a obchodu Ing. Jozefu Síkelovi. Předmětem dopisu jsou současné hrozby přerušení dodávek zemního plynu a dopadů enormně rostoucích cen energií včetně plynu na sklářský a keramický průmysl. Celé znění dopisu naleznete v příloze. 

Krizové poradenství pro firmy vyvážející na Ukrajinu a do Ruska

Agentura CzechTrade spouští krizové poradenství pro české firmy, které vyvážejí své produkty na Ukrajinu a do Ruska. Součástí tohoto poradenství je analýza výchozí situace firmy a příprava náhradního exportního plánu. Poté, co válka na Ukrajině zkomplikovala obchodní styky s oběma státy, se snaží tuzemští vývozci najít pro své výrobky náhradní odbytiště. Na ruském a ukrajinském trhu operují stovky firem, jejichž celkový objem exportu představuje 128 miliard korun. I když se jedná pouze o 2,6 % celkového českého exportu, pro mnohé firmy jsou tyto trhy klíčové, anebo dokonce existenčně důležité.
 

Rok 2022 je mezinárodním rokem skla!

Téma letošního roku je sklo. Rozhodlo tak Valné shromáždění OSN a učinila rok 2022 Mezinárodním rokem skla. Během celého tohoto roku si budeme připomínat význam tohoto fascinujícího materiálu a jeho důležitost pro vývoj lidské civilizace, neboť sklo nás provází již dlouhá tisíciletí.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie