Aktuální informace

PROBĚHLA ČESKÁ A SLOVENSKÁ KONFERENCE O SKLE 2022

Ve dnech 9.-11. listopadu 2022 se v Praze v hotelu Duo konala již tradiční konference, jejímž cílem je zprostředkovávat společenská a odborná setkávání mezi členy České a Slovenské sklářské společnosti a dalšími zájemci o sklářskou tematiku. V letošním roce byla partnerem Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.

Česká a slovenská konference o skle již v listopadu v Praze

ASKP ČR je partnerem České a slovenské konference o skle, která je již tradiční konferencí, jejímž cílem je zprostředkovávat společenská a odborná setkávání mezi členy České a Slovenské sklářské společnosti a dalšími zájemci o sklářskou tematiku. Konference se bude konat ve dnech 9.–11. listopadu 2022 v Praze v hotelu Duo. 

Nová výroční zpráva průmyslu skla a keramiky 2021

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR vydala v září 2022 Výroční zprávu sklářského a keramického průmyslu ČR za rok 2021. Výroční zpráva podává v úvodní části přehled o postavení sklářského a keramického průmyslu v rámci zpracovatelského průmyslu České republiky, jeho struktuře a vývoji v letech 2016 – 2021. Součástí zprávy je přehled vývozu a dovozu dle jednotlivých výrobních oborů. Dále je ve zprávě uvedeno i zhodnocení činnosti Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR v uplynulém období.

KŘEHKÁ KRÁSA 2022

Svaz výrobců skla a bižuterie pořádá v termínu od 4. – 7. srpna 2022 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou již jedenáctý ročník prodejní výstavy Křehká krása.

KVŮLI DRAHÝM ENERGIÍM HROZÍ ZAVÍRÁNÍ SKLÁREN

„Stát by měl na přechodnou dobu pomoci firmám, které nemohou promítnout abnormální zdražení energií do cen svých výrobků a neměl by jenom přihlížet,“ říká Petr Mazzolini, ředitel zpracovatelských firem AGC pro střední Evropu a prezident Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie