Aktuální informace

Dopis ministrovi průmyslu: Hrozby přerušení a ceny plynu

V rámci dlouhodobých aktivit Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR, jako energeticky náročného odvětví, zaslal její prezident Ing. Petr Mazzolini dne 31. 3. 2022 dopis ministrovi průmyslu a obchodu Ing. Jozefu Síkelovi. Předmětem dopisu jsou současné hrozby přerušení dodávek zemního plynu a dopadů enormně rostoucích cen energií včetně plynu na sklářský a keramický průmysl. Celé znění dopisu naleznete v příloze. 

Krizové poradenství pro firmy vyvážející na Ukrajinu a do Ruska

Agentura CzechTrade spouští krizové poradenství pro české firmy, které vyvážejí své produkty na Ukrajinu a do Ruska. Součástí tohoto poradenství je analýza výchozí situace firmy a příprava náhradního exportního plánu. Poté, co válka na Ukrajině zkomplikovala obchodní styky s oběma státy, se snaží tuzemští vývozci najít pro své výrobky náhradní odbytiště. Na ruském a ukrajinském trhu operují stovky firem, jejichž celkový objem exportu představuje 128 miliard korun. I když se jedná pouze o 2,6 % celkového českého exportu, pro mnohé firmy jsou tyto trhy klíčové, anebo dokonce existenčně důležité.
 

Rok 2022 je mezinárodním rokem skla!

Téma letošního roku je sklo. Rozhodlo tak Valné shromáždění OSN a učinila rok 2022 Mezinárodním rokem skla. Během celého tohoto roku si budeme připomínat význam tohoto fascinujícího materiálu a jeho důležitost pro vývoj lidské civilizace, neboť sklo nás provází již dlouhá tisíciletí.

Pravidla testování zaměstnanců od 17. ledna 2022

Od 17. ledna 2022 budou mít zaměstnavatelé soukromé sféry i státní správy povinnost testovat antigenními testy (samotestovací sady) plošně všechny své zaměstnance, nehledě na stav jejich očkování. Přinášíme pro vás proto přehled pravidel, která by plošné testování mělo splňovat:

PF 2022

PŘEDSTAVENSTVO A SEKRETARIÁT ASOCIACE VÁM PŘEJE KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, MNOHO POHODY A ÚSPĚŠNÝ ROK 2022!

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie