Aktuální informace

Konference "Sklo a světlo" - osvětlovací a optické sklo

Mezinárodní konference Sklo a světlo – osvětlovací a optické sklo se koná poprvé u příležitosti 300. výročí od zahájení výroby osvětlovacího skla v severočeském regionu. Konference se bude konat 5. září 2024 na Technické univerzitě v Liberci v budově G v areálu univerzity nad Husovou třídou (nad přehradou). Tuto konferenci pořádá Česká sklářská společnost spolu s Katedrou sklářských strojů a robotiky Technické univerzity v Liberci a se Střední uměleckoprůmyslovou školou v Kamenickém Šenově. 

Společnost Teplotechna-Prima získala ocenění

Dlouhodobá spolupráce dvou členských firem ASKP ČR úspěšně pokračuje. Společnost Teplotechna-Prima s.r.o. převzala cenu dodavatel roku udělené firmou Knauf Insulation, spol. s r.o. Gratulujeme k úspěšné spolupráci a věříme v její pokračování v dalších letech.

Společnost AGC Glass Europe spouští novou výrobní linku

Společnost AGC Glass Europe s potěšením oznamuje, že v reakci na rostoucí poptávku trhu po vrstveném bezpečnostním skle uvedla do provozu novou linku na výrobu tohoto typu skla ve svém závodě v německém Osterweddingenu. Jde o významnou investici s dlouhodobým potenciálem pro zmíněný dynamicky se rozvíjející trh.

Představenstvo jednalo s generální ředitelem SP ČR

Na dubnovém jednání představenstva Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR, které se konalo ve společnosti Sklopísek Střeleč a.s. dne 23. dubna 2024, proběhlo rovněž jednání členů představenstva Asociace se zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR, a to  generálním ředitelem Mgr. Danielem Urbanem a ředitelem hospodářské sekce Ing. Bohuslavem Čížkem, Ph.D., MBA. Členové představenstva se zástupci Svazu průmyslu a dopravy diskutovali aktuální situaci odvětví skla a keramiky jako energeticky náročném odvětví a celého průmyslu v České republice a to i v kontextu se světem s důrazem na udržení konkurenceschopnosti.

Vláda schválila novelu energetického zákona

Vláda schválila novelu energetického zákona, jejímž cílem je úprava pravidel trhu s elektřinou a zároveň lepší ochrana zákazníků na trhu s energiemi. Novela v zákoně ukotví akumulaci, tedy ukládání přebytečné elektřiny, flexibilitu sítě a agregaci. Nová pravidla dají spotřebitelům možnost lépe řídit jejich spotřebu a umožní jim tak snižovat jejich výdaje za elektřinu. Kromě toho posílí energetickou soběstačnost zákazníků a zmírní tlak na růst regulované složky ceny elektřiny. Nyní návrh projednají poslanci.

Antverpská deklarace pro evropskou průmyslovou dohodu

1000 signatářů z řad zástupců průmyslu vyzývá vedoucí představitele EU, aby podpořili záměr iniciovat kroky na podporu evropského průmyslu prostřednictvím Evropské průmyslové dohody. Antverpská deklarace a její výzva k evropské průmyslové dohodě zaznamenaly obrovský nárůst podpory když počet signatářů z řad podnikatelů, sdružení a odborových organizací zastupujících 25 sektorů v celé Evropě vzrostl na 1000.

Společnost Vetropack získala významné ocenění

Světová obalová organizace (WPO) oceňuje každoročně (od roku 1970) nejinovativnější, nejkreativnější a nejudržitelnější obaly prestižní cenou WorldStar Awards. V roce 2024 se do soutěže přihlásilo 435 obalových řešení z více než 40 zemí a mezi vítězi jsou i lahve Echovai společnosti Vetropack, první tepelně tvrzené, vylehčené, vratné skleněné lahve na světě, vyrobené speciálním postupem.

Skupina Vetropack spouští v České republice novou vanu

Skupina Vetropack, přední evropský výrobce skleněných obalů, uvedla do provozu ve svém českém závodě v Kyjově novou tavicí pec, dva stroje se servopohonem na tvarování skla a další stroj na tvarování skla. Proces zahřívání modernizované tavicí pece byl zahájen 15. ledna, první sklo by mělo být vyrobeno již dnes. Původně bylo zahájení výroby plánováno na podzim loňského roku. Vzhledem k napjaté situaci na trhu však společnost Vetropack uvedení pece do provozu o několik měsíců odložila.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie