Aktuální informace

Manuál pro samotestování ve firmách

Od pondělí 1. 3. mají firmy možnost využít antigenního samotestování zaměstnanců ve svých provozech. Svaz průmyslu a dopravy ČR při této přiležitosti připravil pro firmy manuál, který by jim měl usnadnit orientaci a pomoci s organizací testování. 

Semináře export: Velká Británie, Indie, Francie, Švédsko

Dovolujeme si Vás pozvat na zajímavé EXPORTNÍ a ODBORNÉ ONLINE SEMINÁŘE pořádané agenturou CzechTrade. 

Účast na seminářích je ZDARMA. 
Účastníci se mohou aktivně zapojit prostřednictvím dotazů nebo být pasivními posluchači. Dotazy lze zaslat předem prostřednictvím přihlášky nebo v chatu v průběhu semináře. 

Nová Výroční zpráva průmyslu skla a keramiky 2019

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR vydala v listopada 2020 Výroční zprávu sklářského a keramického průmyslu ČR za rok 2019. Výroční zpráva podává v úvodní části přehled o postavení sklářského a keramického průmyslu v rámci zpracovatelského průmyslu České republiky, jeho struktuře a vývoji v letech 2014 – 2015. Součástí zprávy je přehled vývozu a dovozu dle jednotlivých výrobních oborů. Dále je ve zprávě uvedeno i zhodnocení činnosti Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR v uplynulém období.

Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech

Brzký podzim se v Karlových Varech bez Porcelánových slavností takřka neobejde. Ve dnech 4. - 6. září si můžete opět zakoupit výrobky firem Thun 1794 a.s., Český porcelán Dubí, Porcelánka Rudolf Kämpf, s.r.o., G-Benedikt i sklářské manufaktury Moser za bezkonkurenční akční ceny a doplnit si tak svoji výbavu skla a porcelánu.

Křehká Krása 2020 vítá návštěvníky v Jablonci n. Nisou

Již devátý ročník výstavy Křehká krása nabízí svým hostům shlédnout mnohé z krásných produktů, vyrobených v českých bižuterních a sklářských firmách. Návštěvníkům se nabízí jedinečná možnost výhodně nakoupit přímo od výrobců, pročež si tato událost našla své pravidelné příznivce hlavně v řadách marnivější části populace. Mnozí již v srpnu v Eurocentru řeší své vánoční nákupy.

Podpora: Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec

Asociace udělila záštitu Mezinárodnímu trienále skla a bižuterie Jablonec 2020, které se zaměřuje na prezentaci toho nejlepšího, co se ve skle, bižuterii a šperku objevilo v uplynulých třech letech, a to nejen na českém trhu, ale též v oblasti umění a designu. Projekt pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou po celý rok až do dubna 2021.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie