Spolupráce sklářských firem a škol: Pracovní příležitosti pro studenty

Spolupráce sklářských firem a škol: Pracovní příležitosti pro studenty

V prostorách Střední školy AGC se rodí budoucí odborníci, technici a průmysloví lídři trendu 4.0. I letos škola přichystala skvělou příležitost pro žáky 2. ročníku oboru Mechanik elektrotechnik. Společně s předními zaměstnavateli v regionu jako jsou AGC Flat Glass Czech a.s., AGC Automotive Czech a.s., Teplotechna-Prima s.r.o. a O-I Czech Republic a.s. škola zorganizovala setkání s žáky a rodiči, které otevírá dveře do světa profesionální praxe.

„Tato jedinečná příležitost je pro nás obrovským krokem vpřed v poskytování nejlepšího možného vzdělání našim žákům,“ říká Tomáš Holomek, ředitel střední školy. „Díky spolupráci s těmito významnými firmami jsme vytvořili most mezi teorií a praxí, který pomůže našim žákům budovat si svou kariéru ještě během studií.“ Stipendijní program přináší žákům školy mnoho příležitostí. Zástupci firem nejen představili své společnosti, ale také nabídli unikátní možnost absolvovat odbornou praxi přímo na jejich pracovištích. Tato praxe umožní žákům nasát atmosféru pracovního prostředí, rozšířit své odborné znalosti a získat praktické dovednosti, které budou pro jejich budoucí kariéru klíčové. Ještě důležitější je zájem o žáky školy i po dokončení studií. Po složení maturitní zkoušky mají absolventi možnost podepsat pracovní smlouvu s některou ze spolupracujících firem. To nejenže znamená zajištěnou pracovní pozici, ale také nabízí perspektivní a zajímavou kariéru ve světě elektrotechniky, mechaniky a robotiky. „Jsme nesmírně vděční firmám, které se rozhodly podpořit naše žáky touto formou. Jejich zapojení ukazuje, že věří v potenciál našich žáků a jsou ochotny investovat do jejich budoucnosti,“ dodává Tomáš Holomek.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie