Rok 2022 je mezinárodním rokem skla!

Rok 2022 je mezinárodním rokem skla!

Téma letošního roku je sklo. Rozhodlo tak Valné shromáždění OSN a učinila rok 2022 Mezinárodním rokem skla. Během celého tohoto roku si budeme připomínat význam tohoto fascinujícího materiálu a jeho důležitost pro vývoj lidské civilizace, neboť sklo nás provází již dlouhá tisíciletí.

Sklo je materiál budoucnosti a Mezinárodní rok skla 2022 je skvělá příležitost, jak zvýšit celosvětové povědomí o jeho pozitivní úloze. Asociace sklářského a keramického průmyslu je hrdým propagátorem této významné události roku 2022. Po celém světě bude v tomto roce probíhat řada akcí, výstav a konferencí, o které nebude nouze ani v České republice. Od dubna letošního roku pořádá Asociace ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou výpravnou bilanční výstavu o českém sklářství v posledních 30 letech pod názvem HOT.HOT.HOT. Akce bude probíhat v Národním technickém muzeu a k vidění bude až do října 2022. Zároveň je připravovaná řada dalších akcí.

Více informací naleznete na stránkách Asociace zde.

 

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie