Program záruk pro velké firmy Covid PLUS spuštěn

Program záruk pro velké firmy Covid PLUS spuštěn

V úterý 5. 5. 2020 byl spuštěn očekávaný program COVID PLUS a už jsou přijímány žádosti. Tento program je určen na pomoc velkým podnikům nad 250 zaměstnanců, které se dostaly kvůli pandemii koronaviru do potíží. 

Pro jednání prostřednictvím Svazu průmyslu, jehož je Asociace členem, se program jeví jako funkční a užitečný pro firmy v současné době.

Pokud se rozhodnete program využít nebo jste již podali žádosti, oceníme Vaši zpětnou vazbu, pro případné zhodnocení podpory a případné jednání o jejích na úpravách.

Více informací o programu najdete níže:

Informace přímo na stránkách EGAP:

https://www.egap.cz/cs/banky-mohou-zadat-egap-o-zaruky-pro-velke-firmy

Platí avizované nastavení:
Podařilo se prosadit lepší parametry, jako například maximální výše záruky ve výši 2 mld. Kč, či záruka na úvěry od více než jedné banky u jedné firmy. Podařilo se také prosadit, aby úvěry bylo možno čerpat i na investice do zlepšení výroby, nejen na provozní prostředky. Díky dohodě s EGAP se do minimálního "exportu" firmy (20 %) bude započítávat i to, co vyveze její partner, kterému například dodává vstupy do další výroby. Výše záruky 80 %.

Záruku vyřizuje vždy úvěrující banka. Formuláře ke stažení https://eol.egap.cz/Covid/Token (přihlášení do klientské zóny je umožněno již jen bance, formuláře dostupné všem). 

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie