Podpora: Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec

Podpora: Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec

Asociace udělila záštitu Mezinárodnímu trienále skla a bižuterie Jablonec 2020, které se zaměřuje na prezentaci toho nejlepšího, co se ve skle, bižuterii a šperku objevilo v uplynulých třech letech, a to nejen na českém trhu, ale též v oblasti umění a designu. Projekt pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou po celý rok až do dubna 2021.

Celý výstavní projekt plánovaný od března 2020 do jara 2021 s pěti výstavami a několika doprovodnými akcemi musel být s ohledem na události minulých dní omezen. „První výstavu projektu GLASS WORKS, která měla kompletně přijet z Německa, jsme museli zrušit, stejně jako slavnostní program k zahájení projektu plánovaný na sobotu 20. června,“ uvedla ředitelka muzea Milada Valečková.

Od tohoto termínu až do konce října bude k vidění hlavní výstava TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, která obsadí všechny výstavní prostory muzea, včetně části nové moderní přístavby ve tvaru krystalu. „Představíme novinky z oblasti skla, bižuterie, autorského šperku a svítidel od 80 značek z 8 zemí světa. Návštěvníci budou moci dát svůj hlas vystaveným kolekcím, které je nejvíce zaujmou,“ řekl hlavní kurátor projektu Petr Nový. Přes léto ji doplní zábavná rodinná dílna HRÁTKY (NEJEN) SE SKLEM. Výstava Materiál : Sklo – Architektura, která měla probíhat souběžně v areálu výstaviště Eurocentra, se uskuteční jen ve virtuální podobě na stránkách muzea a projektu.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie pak bude pokračovat 19. listopadu slavnostním předáním ocenění vybraným kolekcím z výstavy Trendy.Design.Produkce, o kterých rozhodnou mezinárodní komise, partneři i samotní návštěvníci. Současně budou zahájeny další dvě výstavy - REFLEXE představí zahraniční sklářské výtvarníky tvořící v České republice, Designová 10⁰ zmapuje jedno desetiletí akvizičních aktivit Muzea skla a bižuterie v oblasti současného designu.

Celý program, včetně doprovodných aktivit, najdete na www.trienale-jablonec.cz.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie