Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2023

Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2023

Zveme Vás na Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2023, jehož je Asociace již tradičně partnerem. Tuto akci pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vždy 1x za 3 roky. Je přehlídkou toho nejlepšího, co se v posledních 3 letech objevilo na českém trhu v oblasti skla a bižuterie. V roce 2023 se uskuteční již 9. ročník.

Projekt je zaměřen na podporu kulturně-kreativních průmyslů. Navazuje na tradici mezinárodních výstav bižuterie a skla, které se za obrovského zájmu veřejnosti konaly pravidelně od 60. let až do roku 1989. Jedná se o největší nekomerční přehlídku současného českého skla a bižuterie v celé ČR. Díky své jedinečné dramaturgii byl zařazen mezi nejvýznamnější akce Ministerstva kultury ČR a je pravidelně významně finančně podporován.

V rámci ročníku 2023 se uskuteční čtyři tematicky zaměřené výstavy, dvě sympozia a několik doprovodných akcí pořádaných ve spolupráci s partnery.

Hlavní cíle projektu jsou prezentace současného sklářství a bižuterie v ČR široké i odborné veřejnosti, v kontextu se zahraniční konkurencí, představení skla jako trvale udržitelného, donekonečna recyklovatelného materiálu, posílení povědomí o severních Čechách jako centra sklářské a bižuterní výroby a představení Muzea skla a bižuterie jako jediné státní specializované instituce a centra prezentace sklářské a bižuterní výroby v České republice. Akce se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy.
 
15. června 2023 proběhlo v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou slavnostní zahájení, hlavní výstavou projektu je tradičně přehlídka toho nejlepšího, co se během posledních tří let objevilo v užitkovém skle a bižuterii na českém trhu, pod názvem TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Své výrobky na ní vystavuje 48 firem, značek a studií z 5 evropských zemí. I tentokrát byli vybráni účastníci nejen z Česka, ale i Německa, Rakouska, Slovenska a Turecka. Nejlepší výrobky ocenila medailemi pětičlenná mezinárodní komise, zároveň byly udělovány ceny partnerů, cenu Asociace sklářského a keramického průmyslu získal Crystalex CZ
 
Více informací ZDE.

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie