KNAUF INSULATION POKOŘIL MILNÍK MILION TUN VYROBENÉ IZOLACE

KNAUF INSULATION POKOŘIL MILNÍK MILION TUN VYROBENÉ IZOLACE

Ráno, 8.října 2021, někdy kolem 8:33, krupský výrobní závod Knauf Insulation, vyrábějící minerální izolaci ze skelného vlákna, pokořil milník milionu tun vyrobené izolace v nominální densitě.1 000 000 tun izolace. Trvalo to od 9. května 2006 do rána 8. října 2021. Úžasný milník v historii závodu i společnosti.

Ředitel výrobního závodu v Krupce Jan Brázda zhodnotil tento úspěch následovně: „Jsem na to, co jsme zde dosáhli, hrdý. Jsem hrdý na každého, kdo k nám chodí do práce a o tento milník se zasloužil svojí poctivě odvedenou prací. Především myslím na ty spolupracovníky, co jsou u toho od samého začátku se mnou. A není nás málo. Těch příběhů a změn, co jsme společně prožili!. Se vším, co před nás firemní život položil, jsme se se ctí vypořádali. Rád bych při této příležitosti sdílel vyjádření generálního partnera společnosti Knauf Alexandera Knaufa, z jeho nedávné návštěvy závodu: „Těžko se mi hledají slova, jak vyjádřit své poděkování za to, co jste pro firmu a naše zákazníky za ty roky udělali, za Vaši loajalitu“. Lze od majitele získat větší uznání? Přeji nám všem úspěšné pokořování další milníků. Děkuji partnerům v businessu, zákazníkům i dodavatelům. Jsou součástí našeho úspěchu. Ten milník tvořili s námi. Pomáháme tvořit lepší svět. To je naše poslání. Odpadní skleněné střepy přetavujeme do minerální izolace, která přináší tepelný i akustický komfort do našich domovů. Snižujeme lidem i firmám účty za energie, což je v dnešní době silné téma. Měrná energii či emise na vyrobenou tunu minerální izolace je mnohonásobně vrácena izolací vytvořenou vysokou energetickou účinností budovu a staveb. Naše kapacity jsou vyprodané a máme před sebou aktuální výzvu, jak rostoucí poptávku uspokojit. Proto máme v procesu EIA dokumentaci a revizi IPPC povolení provozovat závod na maximální proveditelný výkon 100 000t ročně, s respektem k principům udržitelného výrobního procesu a ohleduplnosti ke svému okolí."

asociace je členem:

Svaz průmyslu a dopravy ČR Glass Alliance Europe

Partneři:

Česká sklářská společnost Cerame Unie Svaz výrobců skla a bižuterie Odborný časopis pro průmyslu skla, keramiky a bižuterie