Laufen CZ, s.r.o.

Společnost LAUFEN CZ s.r.o. je největší výrobce a prodejce sanitární keramiky v České republice. Své výrobky nabízí nejen na českém a slovenském trhu, ale k tradičním odbytištím patří i Rusko, Ukrajina, pobaltské země, Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko, Bulharsko a Rumunsko a nově i západní Evropa, Blízký východ, Afrika a další oblasti.

Společnost LAUFEN CZ s.r.o. byla založena v roce 1999 jediným společníkem, švýcarskou společností Keramik Holding AG Laufen, jako obchodní organizace prodávající sanitární keramiku českých výrobců Jihočeské keramiky, a.s. Bechyně a Keramických závodů, a.s. Znojmo pod značkou JIKA, ale i sanitární keramiku sesterských společností skupiny Laufen. V roce 2002 došlo k fúzi všech tří českých společností a pod názvem LAUFEN CZ s.r.o. tak vznikla společnost zaměstnávající ve výrobě a prodeji sanitární keramiky a koupelnového příslušenství kolem 650 zaměstnanců.

V roce 1999 španělská společnost Roca převzala švýcarskou společnost Keramik Holding AG Laufen a stala se tak největším evropským výrobcem sanitární keramiky a v následujících letech po četných akvizicích po celém světě i největším světovým výrobcem sanitární keramiky a koupelnového příslušenství.




Sídlo

V tůních 3/1637
120 00 Praha 2

Další provozy

Na Libuši 717
391 65 Bechyně
Průmyslová 14
669 02 Znojmo
náměstí I. P. Pavlova 1789/5
12000 Praha 2